KATUSE EHITUS

Katus on hoone pealmine kate, sealhulgas kõik materjalid ja konstruktsioonid, mis on vajalikud selle toetamiseks hoone seintele või püstikutele, pakkudes kaitset vihma, lume, päikesevalguse, äärmuslike temperatuuride ja tuule eest. Katus on osa hoone ümbrisest. Katuse omadused sõltuvad kasutatava hoone otstarbest, saadaolevatest katusematerjalidest, kohalikest ehitustraditsioonidest ning arhitektuurse disaini ja praktika laiematest kontseptsioonidest ning neid võivad reguleerida ka kohalikud või riiklikud õigusaktid.

Plekkprofiil katus

Profiilplekist katus on kerge, tihe, lihtne paigaldada ja töödelda ning tehases tsingitud, värvitud ja lakitud ning korrapäraselt hooldatud plekk-katus peab üle värvimiseta vastu umbes 30 aastat. Mis omakorda tähendab katusele endale veel pikemat eluiga.
Tänapäeva profiilplekk-katused, mis on toodetud tehastes kõrgete kvaliteedinormide järgi, ei jää kestvuselt alla teistele kattematerjalidele. Samuti on seda äärmiselt kiire paigaldada ja lihtne töödelda, sest materjali paigaldatakse kuni 10 m2 plaatidena. Kodusele töömehele on kindlasti meeltmööda fakt, et profiilplekk ei vaja ka täislaudisest alustarindit.

  

Eterniit on tänapäevane katusekate, mis on tulekindel, keskkonnasõbralik, hingav ja lihtne paigaldada!

Eterniit on lihtsasti paigaldatav. Töötlemiseks ei ole vaja spetsiaalseid tööriistu ega eriteadmisi, seepärast on paljud eterniidiga kaetud katused valminud nende peremeeste endi kätega. Eterniidi tootmise käigus ei eraldata keskkonda kahjulikke aineid. Plaadid on valmistatud tsemendist, lubjakivist, amorfsest ränidioksiidist, tselluloosist, veest, mineraallisanditest ja asbesti välja vahetanud sünteetilisest PVA-kiust. Eterniit on katusematerjal, mida saab usaldada ning tootja annab materjalile koguni 30-aastase garantii. Kui näiteks vana eterniit pleki või kivi vastu vahetada, siis tuleb seadusekuuleka inimesena ehitusluba hankida ja riigilõivu maksta. Kui aga vana eterniit uue vastu vahetada, siis Ehitusseaduse lisa 1 alusel ehitusteatist ega ehitusluba vaja ei ole

  

Kivikatus

Kivikatus on katus, mille ehitamisel kasutatakse betoonist või savist katusekive. Kivikatus kestab õige paigalduse korral sadu aastaid ja selle hind ning paigaldamine ei ole kallimad, kui teistel katusetüüpidel. Katusekivi ning Eestis populaarse kiviprofiiliga plekk-katuse paigalduseks kulub täpselt sama palju aega. Klassikalise sileda plekiprofiiliga läheb võibolla natuke kiiremini.

  

Bituumenkatus

Üks lamekatuste pikemaajalisem katusevõimalus on bituumenkatus või modifitseeritud bituumenkatus. Modifitseeritud bituumen on teatud tüüpi asfalttooted, mida saab katusele rakendada mitmel viisil nii sooja kui ka külma temperatuuriga. Modifitseeritud bituumenkatustel on palju eeliseid teist tüüpi membraankatuste ees ja neid peetakse sageli moodsaks alternatiiviks ehitatud katusele.

  

Katuse turvatooted

Igal majaomanikul tuleb hoolitseda selle eest, et katus oleks turvaline.
Turvalisuse tagamiseks paigaldatakse katusele lumetõkked ja spetsiaalsed katusesillad ja katuseredelid et katuse hooldustööde käigus pääseks ligi korstnate ja läbiviikude juurde. Katuseredelid ja katusesillad on sobilikud iga katusematerjali tüübiga, välja arvatud vana eterniitkatus, mis on liiga rabe. Tuleohutusnõuete järgi peab eramu hooldamiseks olema ohutu kohtkindel ja aastaringselt kasutatav juurdepääs korstnale - statsionaarselt kinnitatud katuseredel, astmed, katuseluuk või katusesild. Meie kliimas võib talv olla vägagi lumerohke, on kindlasti vajalik ka lumetõkete olemasolu! Vastavalt kehtivatele normidele peavad nad olema lisatarvikud projekteeritud ja ehitatud selliselt, et sobivad kokku katuse profiili ja värviga.

  

Vihmaveesüsteemid

Vihmaveesüsteemi suuruse määrab kogu katuse pindala. Mida suurem on katuse pind, seda rohkem vett peab süsteem vastu võtma. Väga oluline on mõõta katus täpselt ja arvutada välja vihmaveesüsteemi suurus. Paigaldame vihmaveesüsteeme kõikidele katusetüüpidele.

Kenorp OÜ teostab katusetöid üle Eesti!
Kodulehe valmistas Royal Web Service