PÕRANDATÖÖD

Põrandate ehitamiseks kasutatakse mitmesuguseid põrandakatteid. Järgnevalt vaatame üle peamised põrandakatted, mida põrandate valmistamisel kasutame. Need on - linoleumipõrandad, parkettpõrandad, puitpõrandad ja PVC-põrandad.

Linoleumi põrandakate

Linoleumi põrandakattematerjal on linaseemneõli, igemete, vaikude, pigmentide, puidujahu, korgitolmu ja muude täitematerjalide segu. See on saadaval rullides laiusega 1,8 kuni 3,6 meetrit ja paksusega umbes 2 mm kuni 6 mm. Linoleumi põrandakatte paksust kasutatakse juhtudel, kui see on tugevalt kulunud, näiteks kaupluste, kontorite, haiglate põrandad jne. Linoleumplaate on saadaval ja kasutatakse ka hoonetes. Linoleumi põrandakate paigaldatakse tõhusale niiskuskindlale kihile.

PVC- või vinüülpõrandad

PVC- või vinüülpõrandakate on lamineeritud tahke elastne, purunematu ja painduv materjal, millel on kõrge kulumiskindlus ja vastupidavus. See sobib ideaalselt puhta ruumi seisundi säilitamiseks. Tavalised PVC- või vinüülpõrandamõõdud on 1,5 m laiused ja pideva pikkusega kuni 20 m rullid. See on saadaval ka 1 jalga x 1 jalga plaadina või 2 jala x 2 jalga plaadina. Selle põrandakatte paksus võib olla vahemikus 1,5 mm kuni 2 mm. Vinüülpõrandate pind on keskmisest kõrgem vastupidav kergete ja lahjendatud hapete, leeliste, seepide ja detergentide, bensiini jms rünnakutele. Kontsentreeritud happed ja leelised ei mõjuta pinda, kui need puhastatakse koheselt.
Puhtad mootoriõlid ei põhjusta põrandakatte muutumist. Määrdunud õli korral võib aga mustus hajuda põrandakattesse ja põhjustada värvimuutusi. Kõik pinnale valgunud kemikaalid tuleb võimalike kahjustuste minimeerimiseks koheselt puhastada.

PARKETT PÕRAND

Traditsiooniline parkettkujundus võib teie traditsioonilisele või kaasaegsele kodule lisada klassikalise ja kaasaegse kujunduse, andes täiendava elegantsi. Selle põrandakatte sitke olemus muudab selle sobivaks mitmesugustes ruumides, sealhulgas koridorides ja salongides. Iga parkettplokk on vastupidav ja suudab hallata suurt liiklust, säilitades samas tõelise puidu ajatu välimuse.

Puitpõrandad

Koduse interjööri hubasuse ja soojuse sümboliks on kindlasti puitpõrand. Põrandalaud on naturaalne ja hõlpsasti hooldatav põrandamaterjal, millel on looduslikult hea heliisolatsioon. Põrandalaud on naturaalne ja hõlpsasti hooldatav materjal, millel on looduslikult hea heliisolatsioon. Enamlevinud on kindlasti männi- ja kuusepuust põrandalauad, millede väljanägemine on esteetiliselt kaunis ja hubane ning tasakaalustab siseõhu niiskust. Puitpõrand on naturaalne, pilkupüüdev ja ökoloogiline, mis muudab interjööri soojaks ja rahulikuks.

Kenorp OÜ teostab põrandatöid üle Eesti!
Kodulehe valmistas Royal Web Service