SEINA EHITUS

Maja ehitamisel on väga oluline mõelda läbi kogu seina ehitus, et niiskus ja külmakraadid ei hakkaks toas kimbutama. Seina ehitamisel kasutame peamiselt kahte enamlevinumat ehitusmeetodit. Esimene neist on puitkarkass seinad ja teine, nüüd juba rohkem kasutusel meetod on kergplokkidest seinte ladumine. Kergplokkide valik on tänapäeval üpris suur ja nende valimisel tuleb eriti hoolikas olla.
Ehitame vastavalt kliendi soovile.

Müüritööd

Õigete võtetega töö sujub.

Seina ladumist tuleb alustada nurgast. Poorbetoonplokid on kerged purunema, selle vältimiseks tuleb paigaldamisel kasutada kummihaamrit. Ka müürinööri ettepingutamine on täpsuse huvides vajalik.

Ploki vertikaalse liimimise mugavuse tagamiseks tasub võtta liimikasti kõrvale paraja kõrgusega plokk, millele saab liimimisel teist plokki toetada. Plokid paigaldatakse nii, et need jääksid üksteisega vertikaalselt tihkelt kokku. Ehitusplokke on võimalik laduda nii plokiliimiga, vuugipaksusega 3–4 mm, kui müürimördiga, vuugipaksusega 10–20 mm.

Kuna plokid on üldjuhul täpselt mõõdus, soovitavad spetsialistid müüri ladumisel kasutada just plokiliimi. Müürimördiga laotud seina puhul võib välisseinas hiljem ilmneda soojakadusid. Plokiliimiga laotud seina on hiljem ka lihtsam viimistleda, töö kiirem ja efektiivsem.

Plokiliimiga saab laduda plokke kuni ühe korruse jagu päevas. Plokiliimi keskmise kihi paksus plokkide vahel on 3–4 mm. Liimi peab hoidma niiskuse eest kaitstult. Kõik plokiliimid on tugeva nakkega, kiire kivistumisega ning kuivamisel pole mahu kahanemist. Et saaks tööga alustada, tuleb vajalik kogus segupulbrit kallata segamisnõusse, lisada vett proportsiooniga 20% segu kaalust. Ehk siis näiteks 5 l vett 25 kg kuivsegu kohta. Valmis liimisegu on kasutuskõlbulik neli tundi. Kui segu on nõusse jäänud kauemaks, ei taasta hilisem vee lisamine enam selle esialgseid omadusi.

Tänapäeva ehitusmaterjalidega on ehitaja elu väga lihtsaks tehtud. Kasutame välisseinte ehitamisel bauroci tooteperekonda kuuluvaid erineva kasutusotstarbe ja omadustega poorbetoonist kergplokke. Tänu materjali väga heale soojapidavusele (λ=0,072 W/mK) on bauroc ECOTERM+ plokid turul unikaalsed ehitusplokid, millest laotud ühekihilised 375mm paksused plokkseinad ei vaja täiendavat soojustamist. Ilma lisasoojustuseta seinu on lihtne ja kiire ehitada, lihtne ehituskvaliteeti tagada ning samuti ehituskvaliteeti kontrollida. Tulemuseks on ajale vastupidav seinakonstruktsioon.

Kenorp OÜ teostab müüriladumistöid üle Eesti!

Puitkarkasside ehitus

Puitkarkass on konstruktsiooni tüüp, mida kasutatakse hoonete ehituses ja mis põhineb saematerjali kasutamisel. Puitkarkassist ehitamine on võrreldes teiste materjalide kasutamisega kiirem, efektiivsem ja odavam. Lisaks on puidu kasutamine ehituses väga keskkonnasõbralik ja puitkarkassi valmistamiseks ei ole vaja erilisi teadmisi. Uus ja tänapäevane tehnoloogia võimaldab üha paremini puitu ära kasutada. Puitkarkassi kasutatakse peamiselt hoonete kandekonstruktsioonides, katuste konstruktsioonides, kui ka muude abihoonete (kasvuhoonete, kuuride jne) ehituses.

Fassaadid

Vanade fassaadide renoveerimine - 3 põhjust oma maja fassaadi ümberehitamiseks

Teie maja fassaad on väliskujunduse väga oluline osa, kuna see määrab ülejäänud hoone stiili. Ja see on märkimisväärne ka selle mõju tõttu energiatõhususele. Täna räägime teie fassaadi ümberehitamise viiest põhjusest ja selle eelistest.

Fassaade saab renoveerida mitmel põhjusel: teie fassaad on kahjustatud või vananeb, teete kodu laiendamiseks või soovite maja müüa jne. Fassaadi ümberehitamine on oluline investeering, kuid vastutasuks pakub see teile ka palju eeliseid: suurendame teie kodu väärtust või parandame selle energiatõhusust. Heitkem pilk nendele kolmele põhjusele oma välise fassaadi taastamiseks:

  1. Suurendage oma kodu väärtust

Uuendatud fassaad suurendab teie kodu väärtust. Kui saabub aeg oma vara müümiseks, on see hea investeering. Potentsiaalsed ostjad hindavad uue fassaadiga maja, mistõttu on fassaadi renoveerimiseks sobivate materjalide valimine väga oluline.Peaksite eelistama vastupidavaid ja jätkusuutlikke tooteid nagu looduskivi, mis on odavam kui muud voodrimaterjalid. See lisab igale kodule majanduslikku väärtust ja see kestab kogu elu.

  1. PARANDAGE ISOLATSIOONI JA ENERGIATÕHUSUST

Vana või kahjustatud fassaad mõjutab teie maja kütte ja jahutuse tasakaalu. Kui te ei soovi oma kodu energiatarbimist suurendada, peate parandama isolatsiooni. Tegelikult on vanematele kodudele soojustuse lisamise kõige tõhusamad kohad välisseinad.Tänapäeval saate valida paljude välisseinte isolatsioonide vahel. Nii saate luua mugavama sisekliima, parandades samal ajal oluliselt oma kodu energiatõhusust.

  1. MAJA KAUNIMAKS!

Kui soovite stiilset ja kaasaegset fassaadi, peaksite selle välimust muutma. Andke sellele värske välimus, vahetades aknaid, värvides uksi või paigaldades looduskivist kattekihi, kasutades uuenduslikke materjale. Ainult välifassaadide jaoks sertifitseeritud paneel suurendab teie kodu ilu.

Puitfassaadid

Puitfassaadid – Vähe on tänapäevaseid maju, mis kasutavad puitu toorel kujul, et luua kaunis ja funktsionaalne kaasaegne maja fassaad. Kontseptsioon, mis ühendab loovalt puitu, klaasi ja metalli kaasaegse maja ehitamiseks, peaks olema tervitatav, kuna need näivad muutvat kaasaegse maja idee millekski ilusaks ja lummavaks.

Krohvfassaadid

Krohvfassaadid  – Fassaadide krohvimine

Teiste fassaadilahenduste ja -materjalidega võrreldes on krohvidel palju eeliseid: on olemas sobivad tooted ja lahendused mis tahes aluskonstruktsioonide viimistlemiseks, suhteliselt lihtne kasutada ka keerukatel fassaadidel, palju erinevaid struktuure ja värve, vastupidav, saab ehitada suhteliselt kiiresti ja lihtsalt.

Lisaks on veel soojustussüsteemid, kus soojustus (vahtplast, vill) kaetakse krohviga. Viimasel juhul tabatakse “kaks kärbest ühe hoobiga”: olles soojustuse seinale paigaldanud, on olemas aluspind krohvimiseks ja viimistlemiseks.

Kenorp OÜ teostab seinte ehitust ja fassaaditöid üle Eesti!
Kodulehe valmistas Royal Web Service